Podczas 14. Targów Książki Akademickiej i Naukowej w Warszawie Wydawnictwo Exemplum otrzymało Nagrodę Główną w Konkursie "Academia 2021" za publikację "Ultrasonografia w ginekologii i położnictwie" autorstwa Marka Pietrygi.
 
Muzeum Niepodległości w Warszawie Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego. Prezentacja publikacji Macieja Załuskiego "Trzy wieki rodziny Levittoux w Polsce" wydanej przez Wydawnictwo Exemplum.

Obejrzyj prezentację
 
Specjalna prezentacja podręcznika Ortopedia i Traumatologia. Podręcznik dla lekarzy i studentów oraz publikacji z serii Biblioteka Ortopedyczna i Traumatologiczna podczas 42. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego w Krakowie, 22-22 września 2018 roku.
 
Miło nam poinformować, że Ortopedia i traumatologia. Podręcznik dla studentów medycyny został wyróżniony nagrodą specjalną dla najlepszej publikacji akademickiej i naukowej z dziedziny medycyny podczas Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2018. Tegoroczna edycja konkursu ACADEMIA była wyjątkowa: 51 wydawców zgłosiło ponad 120 książek. Do konkursu zgłoszonych zostało dużo niezwykle wartościowych publikacji, dlatego wybór tych najlepszych był bardzo trudny.
 
Wyróżnienie w Konkursie na najlepszą książkę akademicką podczas 22. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej w Poznaniu, 23-25 marca 2018 roku dla publikacji: Marek Pietryga Badania dopplerowskie i ultrasonograficzna diagnostyka prenatalna
 
27 stycznia 2017 roku w Łodzi odbyła się uroczysta promocja podręcznika Ortopedia i traumatologia, dedykowanego lekarzom i studentom medycyny. Podręcznik powstał z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego w ramach ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego. Wydawnictwo Exemplum współtworzy Projekt w obszarze edytorskim, wydając podręcznik, oficjalne czasopismo Towarzystwa Chirurgię Narządów Ruchu i Ortopedię Polską oraz Bibliotekę Ortopedyczną i Traumatologiczną, której jest pomysłodawcą.
 
W 2016 roku książka Ultrasonografia prenatalna twarzoczaszki i aberracji chromosomowych została wyróżniona Nagrodą Ministra Zdrowia za najlepszą monografię.
 
19 marca 2016 roku w Kolegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbył się finał XX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Komitet Główny Olimpiady wyróżnił Wydawnictwo Exemplum i wyraził wdzięczność za 20 lat współpracy przy projektowaniu i opracowywaniu publikacji tematycznych.
 
Nagroda im. Józefa Łukaszewicza za najlepszą książkę o Poznaniu wydaną w 2014 roku
 
Komisja Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Polskiej Akademii Nauk, Oddział w Poznaniu przyznała Wydawnictwu Exemplum Medal Pamiątkowy "Naturae tutela res necessaria hominum pro regionalibus et urbanis studiis", między innymi za publikację FIRA. Poznańscy Żydzi. Opowieść o życiu i portal internetowy książki www.fira1915.pl. przywracający pamięć o mniejszościach narodowych przedwojennego Poznania oraz za liczne inicjatywy wydawnicze, szczególnie z zakresu architektury i medycyny. Uroczystość miała miejsce 20 grudnia 2014 roku w siedzibie Polskiej Akademii Nauk przy ulicy Wieniawskiego w Poznaniu.